Gæste/deltagerliste til indvielse af Bridgewalking

Hold 0

  • En politibetjent fra Fyns Politi
  • Bridgewalkingguide, Morten Ramsing
  • Scanpix
  • TV 2/Danmark
  • Fotograf, Steffen Stamp
  • Theis Søndergaard, DanmarkC Tv

VIP 1

  • H.K.H Kronprinsesse Mary
  • Bridgewalkingchef, Knud Jeppesen
  • Hofdame, Tanja Doky
  • Sikkerhedsfolk
  • Borgemester, Steen Dahlstrøm, Middelfart Kommune
  • Borgmester, Jacob Bjerregaard, Fredericia Kommune
  • Transportminister, Magnus Heunicke
  • Den Australske Ambassadør, Damien Miller
  • Beskæftigelsesminister, Henrik Dam Kristensen
  • Adm. Direktør, Jesper Hansen, Banedanmark
  • Formanden for Arbejdsmarkedets Feriefond, Jytte Andersen
  • Formand, Henrik Høhrmann, Bridgewalking Lillebælt
  • Direktør for Arbejdsmarkedets Feriefond, Nina Löwe Krarup
  • Stabschef, Martin Albertsen, Middelfart Kommune

VIP 2

  • Bridgewalkingguide, Kaj Wagener
  • Kommunaldirektør, Steen Vinderslev, Middelfart Kommune
  • Kommunaldirektør, Michael Holst, Fredericia Kommune
  • Teknisk Direktør, Søren Boysen, Banedanmark
  • Kultur- og Fritidschef, Bodil Grauslund Schelde-Jensen, Fredericia Kommune
  • Idémanden bag Bridgewalking, Mogens Rasmussen, Middelfart
  • Tidl. Kommunaldirektør i Middelfart Kommune, Søren Andersen
  • Ingeniør, Christian Bugge, Vejdirektoratet
  • Broingeniør, Svend Erik Gaardmand, Banedanmark
  • Projektleder, Andreas Christoffer Lund, Banedanmark
  • Otto B. Ulstrup, Banedanmark
  • Palle Wulf Christensen, Banedanmark
  • Ingeniør, Thomas Urup, Rambøll
  • Repræsentant for Entreprenøren Ommen og Møller A/S
  • Vedligeholdelseschef, Michael Ebbesen, Vejdirektoratet
  • Projektchef for D&V af Bygværker, Iben Maag, Vejdirektoratet
  • Afdelingsleder for Bygværker, Niels Højgaard Pedersen, Vejdirektoratet

Hold 3

  • Bridgewalkingguide, Erik Hansen
  • Torben Jacobsen, Ommen og Møller
  • Kristian Bonde Jensen, Ommen og Møller
  • Peter Bendixen, Peis Maskinfabrik
  • Jørgen Graver Christensen, Peis Maskinfabrik
  • Birgit Christensen, Peis Maskinfabrik
  • Kia Torp, Peis Maskinfabrik
  • Moren Torp, Peis Maskinfabrik

Hold 4

  • Bridgewalkingguide, Lene Larsen
  • Vinderen af DR’s Danmarksindsamling:
    • Arne Thøgersen med hustru Ruth Thøgersen, svigersøn Michael Andersen og barnebarn Sofia Andersen
  • Vindere, P4 Trekanten:
    • Marian Mariager
    • René Hausager Christensen
    • Ane Dahlhus
    • Michael Dahlhus
  • Vindere, VLR (de heldige mødre):
    • Dorte Haslund
    • Majbrit Højgaard Skibelund

Blomsterpiger

  • Matilda Engleson
  • Olivia Engleson